čtvrtek 28. února 2013

Fuckin Hell! aneb NME Awards naživo!


Táákže zážitek, na který jsem se skoro nejvíc těšila z celého mého pobytu v Londýně máme za sebou. Vrátila jsem z něho ve čtyři ráno, ale vezmeme to pěkně popořádku.
Před Troxy- divadlo, kde se mělo předávání konat, jsem dorazila už v šest, přestože se mělo pouštět až v sedm třicet. Už tu byla fronta tak dvaceti lidí, takže jsem se radši taky hned zařadila. Pak jsem čekala a čekala, pozorovala kolemdoucí lidi, kteří si vždycky asi říkali: "Co se tu děje, proč je tu taková fronta?"
A taky jsem pozorovala, jestli nezahlédnu nějakého slavného, protože hlavním vchodem neustále přicházeli nějací lidé, ale spíš to byli jen novináři. Ale jednou vyšel i Jake Bugg! :D
Pak konečně 15 minut před vpouštěním dorazila i Markéta ještě se dvěma kamarádkami a já jí mohla předat její lístek.

Za asi 20 minut se najednou za našimi zády otevřely dveře bočního vchodu a sekuriťáci začli pouštět lidi na balkon. Ha! Byly jsme přímo u toho vchodu, to jsme to vychytaly!
Hned jsme běžely nahoru, zabrat co nejlepší místa. Na balkonu jsme našly ty nejlepší sedačky s nej výhledem, ale stejně to bylo shit. Byly jsme i tak docela daleko, protože před náma bylo ještě celé velké oddělení pro VIP, kteří to měli hned u zábradlí a mohli se ze shora koukat na opíjící se hudebníky. My jsme dokonce sotva viděli na stage! Ještě než to ale začalo, mohly jsme chodit i do Vip a tak jsme využili možnosti pozorovat apoň v tuhle chvíli slavné pod námi. Byl tu Bobby Gilespie z Primal Scream, Horrors, Florence Welsh, Graham a Alex z Blur, nééé, kde nechali Damona!! :(, pak The Killers, Cribs, Johnny Marr, Keith Richards z Rolling Stones!, holka, o které jsme si celou dobu myslely, že to je Alexa Chung :D, Miles Kane, The Vaccines a samozřejmě Foals!!! Seděli tam u jednoho stolu pěkně pohromadě, na jedné straně oni a na druhé jejich přítelkyně. Tak jsme je všechny dobrou půl hodinu pozorovaly,  ale pak už to mělo začít, tak jsme se radši odebraly zpět na naše místa. Všichni kromě Aňy, fanynka snad všech, co byli pod námi a jedna z nejdrzejších holek (v dobrém slova smyslu), co jsem kdy poznala. Nikdo nás celou tu dobu nevyhazoval, co jsme tam stáli, ani nikdo nekotroloval VIP pasy, tak jsem se po pěti minutách rozhodla za Aňou vrátit. Maki a Ema zůstali nahoře.

A povedlo se! Nikdo nás ani po začátku nevyhodil! Měli jsme luxusní místa skoro hned u plotu. A ze všeho nejlíp jsme viděla na stůl Foals!
Ceremoniál začali svou písní Biffy Clyro. První cena pak byla Best Solo Artist. Fandila jsem Milesovi nebo Noelovi, ale dostala to Flo. No nezlobím se.
Nevím, jak šly ceny popořadě, takže to prostě všechno nějak okomentuju.
Best International vyhráli Killers, fuj! Fandila jsme Black Keys, ale že to dostanou zabijáci se dalo čekat, když seděli v publiku. Brandon Flowers je malej! Ha!
Best New Band bohužel nepřipadla Alt-J , ale nudným Palma Violets. Best Album dostali Maccabees!!!!!! Yes! měli tam být, ale uvízli na letišti v Chicagu, takže je poslali video pozdrav. Fuck!
A Best Track dostali Foalsssss! YES! Inhaler je prostě nejlepší a taky ho tam zahráli live. Už si ani nepamatuju, co Yannis říkal, myslim že něco o tom, kde tu píseň složil.
Danceflor Anthem Calvin Harris s Florence. Proč ne. Calvin tam nebyl, pro cenu přišla jen Florence.
Best Video Artic Monkeys. Pro cenu přišel jen bubeník. Cenu Best Music film předával ten slizoun z Mighty Boosh! :D sranda.
Best Reissue - Bluuuurrrr! Yes Graham a Alex na podiu, Yes!

No a kdo tam zahrál live?
Miles Kane s Paulem Wellerem. To bylo moc dobrý, jen Miles  hrál nějakou svou asi novou písničku, kterou vůbec neznám. Pak Foals - Inhaler. The Cribs, kteří dostali cenu za celoživotní přínos hudbě. Vůbec jsme netušla , že už jsou tak staří! Schválně si najděte nějaký jejich největší hity. You will be like:" What? Tenhle docela dobrej song zpívaj Cribs?! To jsem vůbec nevěděl/a!"Nakonec měl celkem dlouhý set Godlike Genius Johnny Marr, od kterého mě docela baví jeho nový song . Připojil se k němu i Keith richards z Rolling Stones nebo Justin Young z Vaccines. Paráda!
Při setech jednotlivých hudebníků jsem často pozorovala ostatní hudebníky pod náma. Všichni se pořád nadšeně bavili, popíjeli ty hory alkoholu, co měli na stolech, dokonce tu měl kždý připravený pizu v krabici! :D
Florence se hýbala do rytmu každé kapely, Graham a Alex byli docela potichu, Miles se pořád s někým bavil. Killers moc neřádili. Ale nejživější stůl byl kupodivu stůl Foals! :D Všichni se pořád s někým bavili a ke konci tam kytarista na jednou vystříkl šampaňský na klávestistu a pak to samý udělal i Yannis a pak i další stůl, začala skoro bitva! :D Ach ty muzikanti! :DDDDDD
Při setu Johnnyho Marra jsem dokonce zahlídla, jak se přítelkyně Yannise vrátila asi z toalety a sedla si na chvíli Yannisovi na klín a dali si pusu. Ha! Stejně nechápu proč existuje tak málo fotek rockerů s přítelkyněma, to je skrývaj tak dobře? Jo jinak ta přítelkyně byla moc hezká, jak se dalo čekat, skoro modelka, dlouhé hnědé vlasy, nebyla naštěstí o moc větší než Yannis :D. Když vše skončilo tak ho táhla za ruku, asi na afterparty.

Obecně jsem si z celé show užila vlastně to, co mě taky nejvíc nbaví i při sledování NME jen z internetu a to jsou nominace a pak vyhlášení vítěze. Tady je to ale prostě stokrát lepší. Když při každé dominaci diváci tleskaj a fandí tomu svýmu a pak když někdo vysloví vítěze a toho člověka pak reálně vidíte! K nezaplacení.
Panuje tam super atposféra , jak si všichni fanděj a gratulujou si.
Já s Annou jsme vždycky říkali, koho by jsme chtěli aby vyhrál a koho si typujem že vyhraje. Při spnění našeho přání jsme vždycky vykřikly: "JO!!"
Byl to super večer. Výborný bylo taky, že jsem měla své emoce ským sdílet. Markéta i  Anna jsou oboje velké fanynky hudby a celebrit vůbec.
Anna pořád říkala: "Fuckin hell, já chci dolů" (jako mezi hudebníky).  Její fuckin hell se stalo větou večera. Musela jsem se smát. Plánovaly jsme, jak se dostat dolů přez sekurity, ale prostě to nešlo. Přitom dolní stoly byly pod náma snad jen tři metry! Možná by se to dalo i seskočit! :D
No jo ale pak jsme to vzdaly a odešly ven před Troxy, potkaly jsme tam zpěváka ze Spektor a Anna hned přiskočila s otázkou kam míří. Oni prozradili jméno hotelu pro afterparty ale prý je to fakt jen pro pozvané a taky se nám něchtělo tahat do Soho, tak jsme šly pak do nějakého baru na pivo a skončily ve tři ráno.


 VŠECHNY NOMINACE:


Best British Band (supported by Sonos)
Winner: Biffy Clyro

Best International Band (supported by Rekorderlig)
Winner: The Killers

Best Solo Artist
Winner: Florence + The Machine

Best New Band (supported by Spotify)
Winner: Palma Violets

Best Live Band (supported by Carling)
Winner: Rolling Stones

Best Album (supported by Hoxton Gin)
Winner: The Maccabees – 'Given To The Wild'

Best Track (supported by Blackstar Amps)
Winner: Foals – 'Inhaler'

Dancefloor Anthem
Winner: Calvin Harris feat. Florence – 'Sweet Nothing'

Best Video (supported by NMEVideo.com)
Winner: Arctic Monkeys – 'R U Mine?'

Best TVShow
Winner: Fresh Meat

Best Festival (Supported by Farah Vintage)
Winner: Reading & Leeds

Best Music Film
Winner: Crossfire Hurricane

Best Reissue
Winner: Blur – '21'

Best Twitter 
Winner: Alana Haim, Haim (@babyhaim) 

Best Book 
Winner: Mike Skinner, The Story Of The Streets 

Music Moment Of The Year 
Winner: Olympics opening ceremony 

Hero Of The Year 
Winner: Barack Obama 

Villain Of The Year
Winner: Harry Styles 

Best Small Festival 
Winner: Festival No 6

Worst Band
Winner: One Direction

Best Fan Community 
Winner: Muse

Best Film 
Winner: The Hobbit: An Unexpected Journey

Hottest Man
Matt Bellamy

Hottest Woman
Amy Lee

MOJE FOTO:


FRONTA PŘED TROXY
VÝHLED Z PŮVODNÍHO MÍSTA. HROZNÝ.
VÝHLED OD PLOTU VE VIP, FLORENCE V MODRÉMVIDÍTE TY PIZZY?!FOALS SI JDOU PRO CENU!ZAPOMĚLA JSEM NA ZPĚVAČKU Z CRYSTAL CASTLESPROJEKCE
MILES A PAUL WELLER!ANNA A ANNA
POHLED ZA NÁS
ZLEVA: EMA, MARKETA, ANNA

MOJE VIDEAFLORENCE DOSTÁVÁ CENU


ARCTIC MONKEYS PŘEBÍRAJÍ CENU, MACCABEES VYHRÁVAJÍ DALŠÍ (To jo! když vyhrajou je moje a to neee, když nepřijdou je taky moje. :D)JOHNNY MARR A NA KONCI JÁ!


OFFICIAL FOTO

JAKE BUGG:MILES KANEFOALSHORRORSYANNIS S NĚKÝMFOALS TABLEPŘED ZAČÁTKEMMODERÁTOR RUSSEL KANEJOHNNY MARR A VACCINESFOALSFOALS PŘEBÍRAJÍ RUKUJOHNY MARR A RON WOOD. Ha! už můžu umřít. Viděla jsem někoho z Rolling Stones!My jsme seděli tam vlevo na kraji nahoře.The Cribs


1 komentář:

  1. boží, a jedno jsem aspoň s tima hudebníkama měla společný - včera jsem taky měla na Žofíně pizzu z krabice :D

    OdpovědětVymazat